Postovani, Molimo Vas da nam odgovorite suspektna bolnicka dijagnoza je pleritis sicca anthzivae.Ct pluca ukazuje nam postojanje meta promane na plucima.Bronhoskopija i pha nalaz su negativni.Pitanje da li je pleuritis bakterijske ili maligne prirode. S postovanjem

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovana,
      Na osnovu onoga sto ste naveli da urajdeno nije moguce odrediti pravu prirodu pleuralnih promena.
      Da bi se utvrdila citoloska ili patohostoloska dijagnoya potrebno je sprovesti pluralnu punkciju, citolosku analizu punktata, iglenu pleuralnu biopsiju ili videoasistiranu torakoskopiju. Sustina je da se mora dobiti uzorak pleure ili pleuralne tecnosti za analizu.
      S postovanjem,
      Doc. dr sc. Milan Rancic