Postovani doktore, ja ne pusim ali moja majka pusi od kad sam se rodio i pusila je i dok sam bio u stomaku, cigarete me ne privlace ali mislim da oduvek imam problem sa disanjem, ranije sam mislio da se to samo leti deshava zbog cvetanja korova, ali sam primetio evo i sada u prolece mi se to desava, i zimi sam imao istih problema, ne mogu da uzivam u disanju, znate onaj osecaj kada udahnete do kraja ili kad zevate, kad su vam pluca puna vazduha, ja retko kad uspem da udahnem do kraja, tako isto i kad trcim imam problem sa disanjem pa se brzo umorim, i treniram tenis pa mi to predstavlja problem, a pre par godina sam bio na pregledu kod kardiologa i rekao mi je da je to sve zbog puberteta, ali od tad je proslo vec 5 godina a ovaj problem se nije nimalo umanjio, cak se mozda i povecao malo

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • To sto je majka pusila dok Vas je nosila nasa nauka kaze da nije dobro po plod, ali da li i stvarno nastupe neka ostecenja treba utvrditi. Vi ste rodjeni kao zdravo dete i zdravo se razvijate sto dokazuje cinjenica
      da ste ste u tim godima, da ee bavite sportom itd. Smetnje koje imate mogu biti posledica neke bolesti, ali i fizioloskih promena koje trpi Vas respiratorni sistem. Da bi ste resili tu dilemu zatrazite uput od svog lekara i javite se sluzbi za respiratornu patofiziologiju i testiranje plucne funkcije Klinike za plucne bolesti u
      Knez Selu, gde cemo razresiti tu dilemu. Kao sportisti to ce Vam predstav;ljati koristan pregled i potvrdu da je sve u redu.
      S postovanjem,
      Doc. dr sc. Milan Rancic