Postovani, posle uradjenog snimka pluca nalaz radiologa je: Nema radiografskih znakova konsolidacije plucnog parenhima. Sinusi slobodni. Obostrano retikulonodularna plucna sara. Oba hilusa fibrozno izmenjena Ne znam da sam bolovala od upale pluca. Pusac sam. Mozete li da mi objasnite sta znaci nalaz Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovana,
      Opis radioloskog nalaza koji ste mi predocili ukayuje da je nalaz normalan i da odgovara vasem habitusu i navikama (pusac). Radiolog nije video bilo kakve radioloske znakove bolesti. Ukoliko nemate tegoba, znaci da sa visokom verovatnocom se moze reci da nemate plucnu bolest. Ukoliko Vam se pojave tegobe javite se pulmologu na dopunski pregled.
      Pozdrav!
      Doc. dr sc. Milan Rancic

Komentari na pitanje: #4583

    • Uradio sam nalaz pluća ali ne znam sta znači: nglesana retikulonodularna šara

    • Šaljem vam snimak pluća, ne mogu da dočekam CT. Viđene su neke promene na desnom plućnom krilu, lekar mi nije bas objasnio o čemu se radi i zahteva CT. Da li možete da mi kažete nešto na osnovu snimka?