Postovani,

    Da li je preporuka nositi zastitne naocare za kompjuter kod osoba koje nemaju dioptriju u cilju očuvanja normalnog vida?

    Odgovoreno: 15. 04. 2023.
    • Da,jeste preporuka,narocito kod osoba cije zanumanje zahteva dug kontinuiran rad ispred ekrana (programeri...)

      Potrebno je da stakla sadrze zastitne filtere, antireflex sloj itd...jer time cemo zastiti nase oko od tzv plave svetlosti,za koju je dokazano da na gude,staze moze dovesti do ostecenja makule,suvoce ociju itd...