Poštovani, da li biste mogli da date Vaše stručno mišljenje o stanju mog vida na osnovu izveštaja koji Vam šaljem u prilogu? Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 05. 12. 2022.
    • Poštovani, prema ovom nalazu oftalmologa, Vaša vidna oštrina i na desnom i na levom oku je 50%, imate početnu kataraktu na oba oka i senilnu degeneraciju žute mrlje (makule).

      Očni pritisak na desnom oku je 18mmHg, a na levom 11mmHg, što je u granicama normalnih vrednosti.

      Početna katarakta u ovom trenutku nije za operaciju, jer ne bi dovela do značajnijeg poboljšanja vidne oštrine.

      Radi usporavanja procesa oštećenja makule bilo bi dobro da koristite propisanu terapiju Provisio forte.