Na desno oko vidim duplo, paralziran sesti nerv, dali ima leka.

    Odgovoreno: 06. 12. 2022.
    • N.abducens je šesti kranijalni nerv, koji inerviše spoljašnji pravi mišić oka, tako da Vam je usled toga otežano pomeranje tj.  gledanje tim desnim okom ka spolja. Prvo je potrebno ispitati zašto je uopšte došlo do oštećenja ovog nerva, jer vrlo ozbiljna oboljenja mogu dovesti do toga. Za početak potrebno je uraditi magnetnu rezonancu endokranijuma.

      Da  biste se oslobodili duplih slika potrebno je da se obratite strabologu, koji će Vam propisati posebne naočare sa prizma folijama, kako bi se duple slike neutralisale, a ukoliko prođe i više od godinu dana od paralize nerva i ukoliko nema nikakvog poboljšanja u obzir dolazi i operacija na očnim mišićima...