Beba od 3 ipo meseca ima problem sa krmeljanjem oka. Koristili smo floxal mast i kapi za ispiranje oka ali nema poboljsanja. Sta da radim? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 05. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Radi se o urođenoj neprodnosti suznog kanala.

      U više od 90% slučajeva ovo stanje prolazi samo do 12 mes. starosti.

      Do tada se sprovode higijenske mere, antibiotske kapi i masti samo izuzetno.

      Možete koristiti Blephaclean maramice za čišćenje, nakon toga na suvu kožu kapaka namažite Vit A Pos mast.

      Ukoliko sa 12 mes. oko i dalje suzi i krmelja, potrebno je planirati intervenciju.

      S poštovanjem,

      Dr Zoran Žikić

      www.okuloplast.rs