Pozdrav. Imao sam povredu oka. Ubod ostrim predmetom. Operacija prosla super i sada se oporavljam. Otisao sam u Cesku na odmor na duze vreme. Doktor mi prepisao serapinn lek 1x dnevno. Nestalo mi je tableta koje sam poneo iz Srbije. A ovde u par apoteka su mi rekli da to u ceskoj ne postoji. Mozete li mi reci koja je zamena za lek serapinn ili koji je to lek u ceskoj koji ga menja? Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 04. 2020.
    • Poštovani,

      generički naziv leka je serapeptaza (serapeptase)

      Fabrička imena se mogu razlikovati, pa ga treba tražiti po generičkom.

      S poštovanjem,

      Dr Zoran Žikić

      www.okuloplast.rs