Postovani, moja mama je operisala tumor 1995 godine i tada joj je zbog velicine tumora odsecen deo desnog ocnog nerva, pa je samim tim oko fiksirano, ne moze da ga nikako pomera i pao je kapak, kad rukom podigne kapak stvara se dupla slika. Prosle godine u avgustu je operisala gigantsku aneurizmu na levoj strani mozga koja je pritiskala ocni zivac levog oka, prepoznaje samo tamne boje, ako se u pozadini nalazi svetla boja, prepoznaje siluete, kaze sve je bledo i mutno. Kad otvori desno oko, vidi sve jasno. Zanima me da li postoji neka mogucnost da se podigne kapak desnog oka i da se osposobi to oko ili postoji mogucnost da se levo oko oporavi?

    Odgovoreno: 05. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Postoji mogućnost podizanja desnog gornjeg očnog kapka, u meri koliko je potrebno da se oslobodi zenica.

      U slučaju da postoje duple slike, tada bi levo (slabije) oko moralo da se pokrije.

      Nazalost, oštećenje levog očnog živca je, verovatno, trajno.

      S poštovanjem,

      Dr Zoran Žikić

      www.okuloplast,rs