Od rodjenja imam problem sa otvaranjem levog gornjeg kapka. Prilikom zvakanja i otvaranja usta kapak se vidno otvara jako. Ja nemam nikakav problem sa vidom na tom oku samo jako ruzno izgleda i zelim da to resim ako je to moguce. Recite mi da li je moguca operacija i o cemu se zapravo radi? Kao maloj mi je jako smetalo deca su me ismejavala zbog toga, sada imam 30god. I resena sam da to resim ako je moguce Unapred zahvalna Jovana

    Odgovoreno: 05. 04. 2020.
    • Poštovana Jovana,

      U pitanju je Marcus Gunn sindrom. Deo nerava koji daju motoriku mišićima za žvakanje je preusmeren na miši podizač kapka.

      Operacija je moguća i podrazumeva potpuno uklanjanje sadašnjeg mišića podizača i povezivanje kapka sa čeonim mišićem.

      S poštovanjem,

      Dr Zoran Žikić

      www.okuloplast.rs