Ako neko ima behcetov sindrom i uz to ima i dioptriju na oba oka, i ako  operacijom ukloni dioptriju dali bi mu se poboljsao vid posto pacijent sa  lupom bolje vidi i moze da cita.  unapred zahvalan

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Koliko sam razumela pacijent ima veoma visoku dioptriju praćen visokim stepenom slabovidosti. S obzirom da se radi o sindromu koji ima za posledicu učestale i komplikovane iridociklitise i koji dovodi do propadanja određenih struktura, obavezna je konsultacija sa oftalmologom pred bilo kakvu intervenciju.