Postovana doktorko Manic, obracam Vas se u ime mog oca koji ima 65 god. Prije vise od godinu dana na VMA je operisao ablaciju retine lijevog oka (koja je bila zahvatila oko 70%) klasicnim putem tj. ugradnjom plombe. Dva mjeseca nakon toga na redovnom pregledu u rodnom mjestu su ustanovili da je plomba malo "izasla" tj. da se dio nje vidi van oka nalijevo ispod kapka tj. prema slepoocnici. Sa tri operacije u rodnom mjestu su skracivali plombu, nakon cega su je izgleda prekratili pa je moj otac ponovo morao na operaciju na VMA. Na VMA nijesu dirali staru plombu nego su dodali jos jednu i povezali ih stegom. I poslije te operacije, na pregedu u rodnom mjestu su mu rekli da je ponovo izasao dio stege i plombe, ali da nisu sigurni sta dalje da rade. Molim Vas da mi odgovorite da li je moguce da mozda taj dio plombe i stege tako treba da ostane i da ga ne treba dirati? Moj otac nema nikakvih smetnji na tom oku, osim ponekad malog grebanja ispod kapka navece, a ponekad i suzenja. U! naprijed zahvalan na pomoci.

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • Ja bih Vam savetovala da, ako treba uraditi bili kakvu reintervenciju, to rade iskljucivo doktori koji su radili prvi pristup. VMA je visoko kvalitetna ustanova, sa najstrucnijim kadrom, koji teba da predlazu i rade reintervencije ovih i slicno komplikovanih patoloskih stanja. U medjuvremenu, do pregleda, stavljati antibiotsku mast.