Postovana dr.Suzana,  imam problem sa okom,vec neko vreme mi treperi ocni zivac.Interesuje me da  li postoji nesto sto bi to sprecilo.Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 02. 2008.
    •  Treperenje očnih kapaka je česta pojava. Vi verovatno na to mislite kada ste postavili pitanje, jer treperenje očnog živca (n. Opticusa) nije moguće. Javlja se najčešće kao posledica umora, osetljivosti na jaku svetlost, nekog stresa ili nedostatka vitamina. Nije potrebna neka specifična terapija.