Po?tovana,  imam problem sa lijevim okom, kapak oka je jako oteknut i bolan, predpostavljam da je to uzrokovano propuhom...doktorica mi je propisala  amoxil kapsule 6 dana terapije...da li postoji nacin na koji mogu tretirati kapak tako da oteklina splasne?????  Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 05. 02. 2008.
    • Promaja bas i nije uzrocnik otoka kapaka. Najverovatnije je rec o infekciji (bakterijskoj ili virusnoj) zbog cega Vam je propisan antibiotik. Otok moze biti i posledica cmicka o cemu sam vec pisala.Grejanje suvom toplotom i lokalna primena antibiotika bi resila Vas problem. Ako je otok posledica alergijske prirode, onda zahteva primenu kortiko preparata. Bilo bi pozeljno da dijagnozu postavi ocni lekar.