Postovana doktorka Suzana vec sam vam pisao i zahvalan sam sto sam dobio  odgovor i savet da opet odem na pregled oka.To sam i uradio medjutim meni  opet kazu da je u redu,a ja vidim i dalje uzduzna prelamanja svetlosti u  vidu varnica na svetlijim podlogama.Na primer u sobi dok sedim nemam  probleme.Kad izadjem na dnevno svetlo ili na jako osvetljenje vidim da se  nekako oko pomera u ritmu otkucaja srca i to bas malo ispod zenice,nisu u  pitanju kapci ociju.Kao sto sam vam pisao ocni pritisak mi je u redu.Na  pregledu su mi gledali oko sa lampicom bez sirenja zenice,vec dva puta  placam privatno jer se ovako zakazuje.Vozac sam i stvarno me nervira to  prelamanje svetlosti.Neznam kome da se obratim i za kakav pregled. Samo da  ponovim po noci i umerenoj svetlosti i na tamnijoj okolini nema varnica  dok pokrecem oko sa desna u levo i od gore na dole dok se na svetlim  podlogama vidi prelamanje svetlosti u vidu uzduzne varnice i to u mili  sekundi.Kad pomerim oko od gore na dole varnica je!  drukcijeg oblika i na drugom je mestu.

    Odgovoreno: 05. 02. 2008.
    • Da bi se videlo pravo stanje periferije retine, u kojoj moze biti nekih promena, obavezan je pregled na siroku zenicu. Uvek postoji novi pregled kod drugog lekara. Drugog saveta, do da ne obracate paznju na postojece svetlucanje, u ovom trenutku nemam.