Znam da sam malo naporan sa pitanjima ali molim za jos jednu pomoc.  -Moja drugarica je farmaceutski tehnicar i radi u jednoj apoteci i ovo joj  se desilo danas,posla je na posao jutros oko tri se vratila kuci skoro  nije mogla da vidi na oci od crvenila i natecenosti,posla je hitno u  bolnicu i rekli su joj da je neka infekcija da je dosla neka osoba koja je  bolesna bila od toga i da je imam neki dodir sa tom osobom i preslo  joj,ona sada place i histerise da ce imati problem sa ocima i da se mozda  nikada nece oporaviti,molim vas za savijet i vase misljenje.Unaprijed  zahvalan.

    Odgovoreno: 25. 01. 2008.

    • Probleme, simptome koje ima, će Vaša prijateljica rešiti tako što će stavljati adekvatnu terapiju, preporučenu od strane oftalmologa. Ako se bude pridržavala saveta neće ostati nikakvih posledica. Verovatno da se radi o konjunktivitisu koji će brzo reagovati na terapiju. Ono čega Vaša prijateljica treba da se drži to su apsolutna higijena ruku i radnog prostora i nikakvo dodorivanje lica i očiju u toku rada.