ja sam pocela da nosim meka kontaktna sociva u boji Fresh Look dioptrija  +3 i +1 ta sociva mi je prepisao oftalmolog ali posle samo 3-4 dana  nosenja pojavio mi se konjuktivitis uz pomoc adekvatne terapije  konjuktivitis se povukao i ponovo sam stavila sociva a posle 5dana nosenja  ponovo mi se pojavila iritacija u vidu crvenila kao popucali kapilari kada  stavim sociva oci me peku i mnogo suze i tada pocrvene uvek na donjoj  strani,inace ja sociva ne mogu da stavim iz prvog puta vec iz 5-6 puta da  li je mozda to uzrok infekcije ili mi mozda ne odgovara sredstvo za  odrzavanje koristim Ever Clean.Dok nisam pocela da nosim sociva nikakav  problem nisam imala sa bilo kakvim infekcijama a kamoli  konjuktivitis.Molim vas odgovorite mi ocajna sam ne znam u cemu je problem

    Odgovoreno: 25. 01. 2008.

    • Očigledno da je vama konjunktivitis izazvan upotrebom sočiva. Crvenilo konjunktive, svrab, pečenje, pojačano suzenje, otok kapaka, osećaj stranog tela u oku su neki od simptoma. Alergijsa reakcija na sočivo je veoma prisutna u praksi. Bilo bi neophodno da ne nosite sočiva dok ova reakcija koju imate ne prođe i da koristite lekove, po uputu vašeg oftalmologa. A što se tiče veštine u stavljanju sočiva potrebno je vreme, nemojte da gubite strpljenje.