Postovana doktorka Suzana molim za odgovor na moje pitanje.Imam 30  godina.Pre oko 2 meseca mi mi se na levom oku javio problem da vidim malu  varnicu na desnoj strani od zenice otprilike gde pocinje beonjaca a  prestaje zenica i to uvek na jacoj svetlosti i kad pokrenem oko sa desna u  levo.Inace nemam problema sa ocima i veoma me brine ova pojava jer znam da  je oko veoma slozen organ.Bio sam kod ocnog lekara gde mi je po obicaju  receno da je sve u redu.Cak i po dnevnoj svetlosti vidim varnicu pri  pokretu oka,ali po noci je sve u redu.Nemam nikakav bol,ocni pritisak je u  redu.Pio sam diklofenak zbog okostavanja kicme,neznam ima li to ikakve  veze.Zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 01. 2008.

    • Ono što bih ja uradila to je ponovni kompletni pregled oka na široku zenicu. Zaista, Vaš problem ne mora da bude u vezi sa bilo kakvim patološkim procesom, što je i najverovatnije slučaj, jer i obični opacitati, o kojima sam pisala, mogu da budu viđeni upravo ovako kako opisujete. Uzimanje diklofenaka nije uzročnik. Možete da uzimate polivalentnu vitaminsku terapiju sa C vitaminom i cinkom u nešto većim količinama.