Moja cerka ima 13 god. ima strabizam levog oka i urodjenu hipoplasiu.  Predlozena je operacija levog oka, interesuje me koliko je uspesna i da li  moze u njenim godinama da se izvrsi operacija. Prestala je da nosi naocare  jer nam je receno da nema potrebe vise da ih nosi. Zadnja dioptrija koju  je nosila na levom i desnom oku je +2. Molim vas za savet i da nam kazete  da li i kad da se izvrsi operacija. Koja bi bila adekvatna ustanova za to,  mi smo iz Indjije. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 01. 2008.

    • Čudi me da do sada već nije rađena operacija, jer se ona radi u ranijem uzrastu, ali je verovatno lekar koji vodi Vaše dete smatrao, na osnovu nalaza, da je sada pravi momenat. Trebalo bi da Vaša kći nosi naočare, ako je zadnja dioptrija +2.0, jer je kod dece akomodacija veoma izražena, i potrebno ju je neutralisati. U svakom slučaju preporučila bih Vam da potražite još jedno mišljenje oftalmologa koji se bavi strabizmom. Mogli bi ste da odete do Novog Sada ili Beograda.