Postovana gospodo ,Prim. dr Suzana Manic, zelio bih vas pitati sta vi  mislite o cipovima i kamerama koji su jedina nada odredenoj populaciji  slijepih osaba, u kojoj su fazi ta istrazivanja,i molio bih vase osobno  misljenje o tom.  Unaprijed Hvala!

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Veliki je broj eksperimenata, u visoko razvijenim zemljama, u SAD na prvom mestu, koji se godinama bave pitanjem slepila i mogućnošću ugradnje veštačke mrežnjače. Sva dostignuća su u eksperimentalnoj fazi, bez kliničke primene, pa Vam ja ne mogu reći ništa više od toga. Ovakva dostignuća bi svakako bila od neprocenljive važnosti za slepe i slabovide ljude. Nadam se da neće proći još mnogo vremena do njihove primene, onako kako to sada ide, sa drugim optičkim pomagalima.