imam 13 godina i naocare nosim vech oko godinu.  moja dioptrija je 1.25 na oba oka , ali ja mislim da se povechala , i  uskoro chu ichi na kontrolu.  kada dugo lezhim ili se odmaram i kada naglo ustanem zacrni mi se pred  ocims, ali ne u potpunosti , i onda mi se vid poslije par sekundi  postepeno vraca. ne znam jesu li problem moje oci ili nesto drugo, posto  je i mama imala taj problem ranija...  sada bih ?eljela da kupim sociva i ?ta vi mislite o tome i da li je pravo  vrijeme??? molim vas da mi pomognete u ovom...  i ako mozete da mi preporucite nekog okulistu u sarajevo???  hvala unaprijed

    Odgovoreno: 04. 01. 2008.
    • Stanje koje Vi opisujete nije retkost i nastaje kao posledica „nedovoljno brze cirkulacije“ (ortostatska hipotenzija) pri naglom ustajanju iz ležećeg ili sedećeg položaja. Što se tiče sočiva Vaša dioptrija nije visoka da zahteva njihovu upotrebu. Ja živim i radim u Nišu, te ne bih mogla da preporučim ni jednog kolegu iz Sarajeva.