Pitanje br.13

    Odgovoreno: 14. 03. 2007.
    • Poštovanji gospodine Bijeliću,
      simptomi koji opiosujete relativno su česti kod osoba nakon 5o godina, kada se javljaju degenerativne promene u staklastom telu oka, koje se opisuju kao „ leteće mušice“, pojava razlitih oblika u vidu konaca, krugova i sl. I pored toga što ih oftalmolozi ne smatraju nekim posebnim oboljenjem, obzirom da su znak slabije cirkulacije preporučuju se neki lekovi kori su korisni  u smislu popravljanja cirkulacije uopšte, a naravno i u oko.

      Ja u svojoj prakci preporučujem neke od preparata ( tbl.Ocuvit 2x1, tbl.Tocopherol 2x1, tbl. Adavin 1x1). Takođe je vrlo važan i  način života i ishrana, gde je pušenje značajan faktor rizika ( nadam se da vi ne pušite), a preporučuje se što više kretanja i drugi vidovi zdravog života. Nadam se da vi u Igalu imate sve uslove da vodite zdrav život, pa iskoristite te mogućnosti. Pozdrav, Doc.dr Dragan Veselinović