Pitanje br.12

    Odgovoreno: 14. 03. 2007.
    • Na osnovu slika i tegoba koje opisujete relativno je jasno da se radi o obostranom konjuktivitisu. Nejasan je samo uzrok konjuktivitisa, a treba imati na umu da je veliki broj faktora koji ga mogu prouzrokovati. Ukoliko dugotrajno radite na kompjuteru, to može biti razlog vaših tegoba, i u tom slučaju kapi koje koristite ( Hypromeloza P ) mogu biti od velike koirsti. U praksi bi bilo poželjno uzeti bris konjunktive i eventualno ustanoviti prisustvo bakterije. Na osnovu slike nemam utisak da se radi o bakterijskom konjunktivitisu, takoda bih vam uz Hypremelozu predložino još jedne kapi ( sol.Oftalmol 3x), koje kod ove forme konjunktivitisa mogu dati dobre rezultate. U svakom slučaju za precizniju terapiju trebao bi i precizniji pregled. Javite se Vašem oftalmologu ukoliko nema poboljšanja.
      Pozdrav, Doc.dr Dragan Veselinović

Komentari na pitanje: #220

    • Molim vas ako neko ima problem sa takozvanim letecim musicama u ispeha u lecenju da mi nesto preporuci. Unapred zahvalna