Pitanje br.6

    Odgovoreno: 14. 03. 2007.
    •    Ukoliko ste imali jednom zapaljnje oka prouzrokovano hepers simplexom, morate imati u vidu da se vrlo često nakon tog oboljenja javlja odgovarajuća preosetjivost tog oka, a da je na žalost ovo oboljenje sklono i recitivima, odn. ponovnim javaljanjima.Ukoliko se radi trenutno o konjunktivitisu, odnosno zapaljenju konjunktive on može biti i sasvim nezavisan od predhodne bolesti i leči se u zavisnosti od vrste konjunktivitisa
      ( bakterijski,alergijski i sl.). Ukoliko je upitanju recidiv herpes simpex virusa u tom slučaju se moraju primeniti antivirusni lekovi lokalno, a nekada i u vidu tableta
      ( Aciclovir, Zovirax i sl). U Vašem slučaju je neophodan detaljan pregled kako bi se utvrdio pravi uzrok, a nakon toga bi se odgovarajućom terapijom i vaše tegobe sanirale.
      Pozdrav, Doc.dr Dragan Veselinović