Postovana dr. Manic Interesuje me na koji nacin se mogu otkloniti podocnjaci!? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 11. 12. 2007.
    • Podočnjaci mogu biti posledica pojačane pigmentacije, naročito kod osoba sa tamnim tenom, oko očiju, mogu se javiti kao posledica svakodnevne žurbe, pogrešne ishrane, stresa, nedostatka fizičkih aktivnosti i nedovoljnog sna. Međutim podočnjaci se mogu javiti i kao posledica nekih obolenja ( alergije, bubrežne bolesti, anemija ) te je iz tog razloga potrebna konsultacija sa lekarom opšte prakse i eventualna ciljana ispitivanja. Ne postoji poseban način da se uklone podočnjaći, osim ako nije u pitanju neko od pomenutih stanja, na koje treba delovati. U međuvremenu Vam savetujem da stavite hladne kesice čaja i držite ih 15ak minuta dnevno.