Mom sinu je 19god i pre 6 godina poceo je da vidi crne tacke na oba oka(velicine graska i sitnije okolo).Posetili smo vise ocnih lekara,otisli smo i u "Sveti Vid" i svi nalazi su u redu.Ali njemu se stanje ne popravlja.Te "tacke" ga cine jako nervoznim i cak je izjavio da pomislja na samoubistvo jer ne moze da izdrzi psihicki ...smeta mu mnogo.Molim vas pomozite mi. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 12. 2007.
    • Tačke o kojima pričate su opacitati, koji zaista, ne bi trebalo da budi nikakav patološki proces, što su i potvrdili očni lekari prilikom pregleda. Verovatno su vam pri tim pregledima govorili da ne postoji neki poseban način za njihovo odstranjivanje. Naravno da je psihički problem prisutan i da ga treba rešavati. Bilo bi dobro da Vaš sin ode na razgovor kod neuropsihijatra koji će svojim stučnim savetima pomoći mladiću da postojeći problem minimalizuje i nastavi sa normalnim životnim aktivnostima