Поштована,   Интересује ме да ли је могуће обавити преглед за контактна сочива а да претходно не морам да "одмарам" очи од ношења истих. Наиме у оптичарској кући у коју сам ишао да се распитам, рекли су ми да морам да престанем да носим сочива (гас пропусна - тврда) бар 4 дана пре прегледа. Како нисам у могућности да то урадим због пословних обавеза, да ли и где је могуће обавити преглед без "одмарања" очију.   Унапред захвалан,   Мишо

    Odgovoreno: 13. 11. 2007.
    • Da bi ste uradili kvalitetan oftalmološki pregled, potrebno je skinuti kontaktna sočiva, na par dana, kako je to savetovao lekar iz ordinacije koju ste posetili. Sočito vrši mali pritisak na rožnjaču i može da dovede do „grešaka“ u proceni dioptrije. Kako bi se ove greške izbegle Vama je savetovan odmor oka. To možete uraditi preko vikenda, a da pri tom nosite naočare (koje obavezno morate imati, jer šta bi se desilo da morate, na primer zbog neke infekcije oka, da odložite upotrebu kontaktih sočiva)