Postovana Dr.Suzana molim Vas pre 10 godinna sam primetila da mi je malo slabiji vid u desnom oku i da lete neke male musice ispred oka, pogotovo se vidi najbolje na vodi u bazenu.Doktorka za oci mi je dala naocare za citanje, kao i za kompjuter ali iste dioptrije, i ako na desno oko ne vidim da citam tako dobro kad zatvorim levo oko.Dali treba da nesto pruzmem ili da tako i dalje nosim istu dioptriju .Unapred zahjvalna,S postovanjem

    Odgovoreno: 01. 11. 2007.
    • Potrebno je da ponovo odete kod očnog doktora, jer je prošlo dosta vremena od prethodnog pregleda, kako navodite. Dioptrija može biti različita na očima i potrebno je dati onu dioptriju koja se najbolje podnosi tj. onu koja najbolje koriguje vidne anomalije. Možda nije moguće iskorigovati vid na Vašem desnom oku jer je oko slabovido i u Vašim godinama više nije moguće vratiti njegovu idealnu vidnu funkciju. Naravno, da moje pretpostavke ne moraju biti tačne i da Vi morate dobiti pravu dijagnozu i objašnjenje od Vašeg oftalmologa. Što se tiče mrlja koje primećujete,“leteće mušice“, ne predstavljaju neki patološki proces i o njima sam pisala u nekom od prethodnih odgovora.