2001.-e godine lekar mi je preporucio vadjenje krajnika,ali ja ih jos nisam izvadio.Od pre par godina poceo je da mi se gubi vid,ne mogu da spavam,stalno sam prehladjen,imam glavobolje.Da li krajnici mogu da izazovu sve ovo(a pri tom narocito mislim na gubitak vida) i da li ce se sve normalizovati ako ih izvadim.Imam 29.5 godina, moj otac je imao normalan vid,a moja majka oslabljen(dalekovida je) u 52-oj (u slucaju da Vas zanima da li je moj gubitak vida nasledan).

    Odgovoreno: 29. 10. 2007.
    • Krajnici mogu biti žarište i bilo bi dobro odstraniti ih ako su uzrok stalnim infekcijama, kako je to predložio ORL lekar. Promene u vidu koje imate mogu biti različitok porekla, a Vi ne navodite da ste bili kod očnog lekara, koji je konstatovao neke promene na očima. Potrebno je da uradite kompletan oftalmološki prekled i laboratorijske analize.