Imam jedan problem sa desnim okom, oteklo mi je i bio sam kod doktora i rekao mi je da su mi zhlezde u ochima u loshem stanju, da stvaraju kapsule (navodno, od prashine na koju sam izlozhen u mom zhivotU). Prepisala mi je Chloramphenicol i josh jedno lekarstvo (kapi i mast), i rekla da kje mozhda trebati mala operacija. Pitanje mi je da li mora da se desi operacija ili ima i neka druga opcija, poshto mrzim operacije?! UnApred vam hvala

    Odgovoreno: 22. 10. 2007.
    • Chalazion ( čmičak ) je inflamacija žlezda koje se nalaze u očnom kapku. Terapija je, u početnoj fazi, grejanje suvom toplotom i lokalna primena antibiotika, dok u kasnijoj fazi, ako je došlo do stvaranja kapsule, jedino hirurška intervencija delotvorna.