Koristim meka mesecna FOCUS sociva. Da li je potrebno da ih skidam svake noci ili mogu da spavam sa njima, a da ih skidam, radi pranja, tek svake sete veceri?  Unapred hvala!

    Odgovoreno: 01. 10. 2007.
    •

      U nekom od prethodnih odgovora sam nešto više pisala o kontaknim sočivima, održavanju i nošenju. Ja preporučujem skidanje sočiva bez obzira što ona mogu, po uputstvu proizvođača, da se nose dugo. Sočiva su u današnje vreme jako dobro izrađena i veoma konforna ali su ipak „strano telo u oku“.