Imam 60 godina i na desnom oku je konstatovana pocetna katarakta. Lekar mi je preporucio QUINAX kapi 3xdnevno. Da li su one delotvorne i koliko? Napominjem da je miopija na tom oku veoma visoka - 12 dioptrija. Pitam to jer sam cuo kontradiktorna mi?ljenja o njihovoj delotvornosti. Ovo je za mene veoma va?no jer na levom oku nemam vid zbog ablacije retine cije vi?egodi?nje lecenje (hirur?ko) nije uspelo. Da li bi, s obzirom da na levom oku nemam vid, bilo bolje odmah operisati katarktu ili ipak to odlo?iti (ili je mo?da potpuno spreciti?!) QINAX-om? > Unapred se zahvaljujem na vremenu posvecenom odgovoru. S po?tovanjem, M. Miljenovic

    Odgovoreno: 14. 09. 2007.
    •

      Uprkos brojnim istraživanjima do sada nije pronađen ni jedan pouzdan vid prevencije katarakte ili njenog medikamentoznog lečenja. Jedini način lečenja katarakte je hirurški. Ova vrsta operacije je najčešća hirurška intervencija na ljudskom telu i postala je rutinska procedura u očnim klinikama. Kataraktu treba operisati kada je postavljena dijagnoza i ona savetovana od strane hirurga i kada umanjenje vidne oštrine ometa dnevne aktivnosti.

Komentari na pitanje: #1183

    • Quinax je meni preporucula doktorka ako ih nema u srbiji ima u ih u republici srpskoj, nisu skupe moguce da nekom i pomognu u zaustavljanju usporavanju katarakte.

    • Molim vas ako neko može da mi pomogne u da me uputi gde mogu u beogradu da nabavim kapi quinax. Unapred hvala