Postovana dr Manic, imam problem sa podocnjacima a ne znam zbog cega je to. Nalaze sam vadila i svi su u redu. Medutim, svako jutro kad ustanem oci su mi otekle i tokom citavog dana podocnjaci ne prolaze samo se malo povuku. Nisu modri podocnjaci vec se stvaraju kese ispod ociju.  Pa Vas molim, ako mozete, da mi date savjet sta da radim.

    Odgovoreno: 12. 09. 2007.
    • Podočnjaci mogu biti posledica pojačane pigmentacije, naročito kod osoba sa tamnim tenom, oko očiju, mogu se javiti kao posledica svakodnevne žurbe, pogrešne ishrane, stresa, nedostatka fizičkih aktivnosti i nedovoljnog sna. Međutim podočnjaci se mogu javiti i kao posledica nekih obolenja ( alergije, bubrežne bolesti, anemija ) te je iz tog razloga potrebna konsultacija sa lekarom opšte prakse i eventualna ciljana ispitivanja. U međuvremenu Vam savetujem da stavite hladne kesice čaja i držite ih 15ak minuta dnevno.