Imam astigmatizam i cetiri godine sam nosila naocare.Sada bih zelela da nosim kontaktna sociva ali sam skoro saznala da imam hronicni konjuktivitis pa me zanima da li uprkos tome mogu da ih koristim. Za mnoga sredstva za odrzavanje sociva sam cula da stete ocima pa bih Vas molila da mi preporucite neko. Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 09. 2007.

    • Potrebno je prvo izlečiti konjunktivitis koji postoji, pa tek onda razmišljati o nošenju kontaktnih sočiva. Od toga koju će vrstu kontaktnih sočiva preporučiti Vaš oftalmolog, zavisi i koja ćete sredstva za održavanje koristiti.