Kakve su sanse da se vrati vid nakon infarkta oka i gdje se na internetu moze pronaci nesto literature o toj bolesti.

    Odgovoreno: 24. 07. 2007.

    • ”Infarkt oka” je vaskularna bolest retine ( mrežnjače). Najčešće je u pitanju tromboza venskog krvnog suda ( venska okluzija) ili ređe arterijska, koja se karakteriše naglim, bezbolnim gubitkom vida. Promene koje prate ova stanja mogu biti trajne ili privremene u zavisnosti od mesta lezije i veličine krvnog suda. Terapija je medikamentozna, laser u određenim fazama bolesti, a u odmaklim stadijumima je ponekad potrebna operacija.