Kao invalid (F,35)sa degenerativnom neuroloskom bolescu (cerebralna ataksija- sa velikim tremorom glave), prestravljena sam AMD-a. Posle praznika idem na detaljan pregled ponovo, a mozda i pre praznika, u neverovatnom sam strahu. Ako mi mozete malo pojasniti nalaz, da li je moje sstanje veoma lose (nalaz 6.jun 2003, th pre 5.5meseci)

    VOD -5.50 dsph 0.5, kont.: 14 mmhg VOS: -6.00 dsph 0.5 kont: 15 mmgh

    prednji segment splou opticka medija providna

    zadnji segment fou i pno tilted-kosa insercija, nazalno rumena, temporalno izgleda malo bledja/ miopni fundus. Makula b.o. Krvni sudovi u fizzioloskim granicama. retina lezi. obostrano dole periferno white without pressure, snowflakes degenerativne promene.

    dijagnoza (mkb 10) H52.1 Myopia OU

    Odgovoreno: 17. 11. 2023.

Komentari na pitanje: #218676

    • Jasna Djurdjevic 18. 11. 2023.

      Ne, na neurologiji KBC-a u maju 2013. tokom 20 dana urađene su mi detaljne analize i moja dijagnoza je Cerebralna Ataksija.