Dobar dan: ) postovani, scerka od mog brata ima dvije i po godine i u poslednje vrijeme primjetila sam da malo cudno gleda i da stalno desno oko cese. Ocije suzave ali sad nije mi jasno prvo je puno suzave pa onda prestane i ne prodje malo samo desno oko je iz cista mira suzavi isto ko da place a lijevo nista. Ja inace brinem puno o njoj vodim stalno racuna o higijeni, govorila sam snahi i bratu da vide i da dijete odvedu kod ocnog dokotora oni su je i odveli ali sad moramo da cekamo jer zakazano je tek za 15 dana, jko sam zabrinuta zbog cega dijetetu od dvije i po godine malo cudno gleda i stalno cese oci i desno oko je suzavi, da nije kakva prehlada jer ona je bila prehladjena malo, da nije to od prehlade ili od cega vec hoce to. . . Jako sam zabrinuta i dali bi mogli da kazete o cemu se radi nadam se da cete mi odg hvala unapred

    Odgovoreno: 30. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Prehlada i kijavica su mgle da dovedu da zatvaranja suzno-nosnog kanala sa desne strane sto uzrokuje da se suze slivaju preko obraza. Posto ste vec zakazali pregled kod oftalmologa, lekar ce pri pregledu moci da utvrdi razloge i "cudnog" pogleda i pojacanog suzenja. U svakom slucaju ne radi se o hitnom stanju, pa nije problem da sacekate zakazani termin.