Postovani moji problemi su poceli u februaru ove godine. Oci su pocele krmeljiti vise nego obicno i kapci su mi bili crveni i nateceni, otisla sam u humalab da mi uzmu bris iz oba oka i terapija je bila gentakulin kapi, clindamycin-mip 600mg i acidi bonci 3% kapi. Problem je prividno nestao da bi posle dve nedelje ponovo se sve vratilo ali u malo blazem obliku sada su me samo pekle oci i kapci su bili crveni, opet je uzet bris iz oka sada je bris bio ok -terapija tobradex 2xspolja i uvece u oko i sensivit 2-3xi otprilike dva meseca sam bila mirna, posle kosenja trave, sto i inace radim i nisam imala problema, oci su mi se upalile natekle pocele su da krmelje nocu izrazito pa sam ih ispirala kamilicom ali bezuspesno pa sam na svoju ruku uzela ponovo sensivit kapi koje su koristile dok sam ih koristila, posle toga donji kapci su mi bili jako crveni i perutali su se. Na vasem sajtu sam trazila slican problem i nasla sam gde ste dali sledecu terapiju corticin nocu u oci i ad kapima mazati kapke 2 x to sada evo vec deseti dan radim kapci mi nisu toliko crveni ne perutaju se nema krmelji kad se probudim, samo ne znam koliko dugo smem koristiti corticin mast i normalno ne znam dali sam dobro postupila i sta ako se ponovo sve ovo vrati? Unapred hvala, nestrpljivo cekam odgovor!

    Odgovoreno: 30. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Prema opisu tegoba verovatno se radi o alergijskom otoku kapaka, a suva koza dodatno otezava situaciju. Uljane ad kapi mozete da koristite neograniceno, posto vam kozu cine elasticnom. Corticinsku mast koristite samo kada su tegobe jace izrazene i cim se izgube, prekinite.