Postovani doktore. Moja teta koja ima 68godina, od rodjena ima ostecenje ocnog dna (ima mrlje vec duzi niz godina) . Da stvar bude gora pocela je i katarakta. Doktorka kaze da je nemoguca operacija katarakte zbog ostecenja ocnog dna, i da ce vremenom izgubiti vid. Dali postoji neka mogucnost za operacijom ili kako nekim trvama da sprecimo kataraktu.

    Odgovoreno: 30. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Kataraktu je moguce operisati. Medjutum, u njenom slucaju, postoperativna vidna ostrina bi zavisila od oziljnih promena na ocnom dnu. Ukoliko su te promene jako izrazene, onda operacija katarakte ne bi poboljsala vidnu ostrinu, i nepotrebno bi izlagali gospodju operativnom riziku.