Postovani moje dete treba da primi teal vakcina protiv tetanus na 18 god u redovna kalendarska imunizacija ali on 4 dana prima kapke sa oci cyclosporin zbog alergiski conjuctivit i prosirena krvne sudove pa me zanima dali da se vakcinise i da mi objasnite kakve su to kapke ima li stetu na oko mnogo fala lep pozdrav

    Odgovoreno: 23. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Cyclosporin kapi za oci se koriste kao lek kod oboljenja veznjace i roznjace usled suvog oka. Ne znam dali ce njihovo ukapavanje biti smetnja za primanje vakcine protiv tetanusa, ali nakon ukapavanja kapi u trajanju od 7 dana, prekinite sa kapima, napravite pauzu od nekoliko dana i tada neka primi vakcinu.