Poštovanje, moje dete ima 7 godina i već godinu i po dana nosi naočare. Dioptrija mu je -1. Pošto je zaludjen za fudbal i dobro mu ide interesuje me dali bi za vreme treninga i utakmica bilo moguće da nosi sočiva kako bi što bolje video. Inače redovno tj non stop nosi naočare sem dok trenira i nema problema sa njima. Dakle sociva bi nosio samo po sat dva dnevno i to danima kojima ima obaveze oko sporta a ostatak vremena naočare. Hvala unapred, novica ćuskić

    Odgovoreno: 22. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Bez ikakvih problema bi mogao da nosi kontaktna sociva, kao i svi sportisti koji slabije vide. Godine starosti nisu prepreka za to. Kod oftalmologa koji se bavi kontaktnim socivima uradite pregled i dogovorite se o vrsti sociva.