Moja mama je nedavno bila na pregledu, uvidjeli su da joj bjeloocnica ima zadebljanje i polako se siri na zjenicu. Koje je najbolje rjesenje da se to zadebljanje odstrani i koliko su uopste rizicne operacije tog tipa?

    Odgovoreno: 20. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o "zadebljanu" na veznjaci, koje prelazi na roznjacu (pterygium internum) . Ukoliko proces napreduje, savetuje se uklanjanje (ablatio pterygei) . Intervencija nije rizicna, izvodi se u lokalnoj anesteziji i nakon intervencije nije neophodno zadrzavanje u bolnici. Postoji mogucnost pojave recidiva.