Pozdrav, dobri ljudi. . . Molio bih svakog ko me moze/hoce posavetovati jer je problem koji mi "smeta". . . Naime, pre 6 meseci sam imao neki veci stres, a i u zadnjih godinu dana neke manje nervirajuce situacije, plus studiram arhitekturu i crtam na kompu-inace imam lcd monitor. . . Juna je pocelo crvenilo u ocima, blago-dijagnostifikovan mi je akutni konjuktivis, ostalo je sve u redu bilo,. . . Dat mi je neodeksacin ali mi nije pomoglo puno. . . Sacekao sam oko mesec dana nadajuci da ce da prodje mozda i samo od sebe, povuklo se nesto minimalno. . . Zatim je kao pukao kapilar u levom oku, (uzgred nosim naocare, ali smao ka didem napolje, u kuci ih ne nosim) , pa se taj kapilar malo povukao, i kad se pogleda, (sto traje jos uvek) , imam 2 liniji krace, deblje i ovako ej crveno malo. . . Kad nosim duze naocare malo bas bude ruzno, pa se malo smiri kad skinem naocare ali se i dalje bude prisutno crvenilo. . . Onda sam otisao kod, po prpeoruci, kod jos jednog oftalmologa, i kao i dalje imam konjuktivis, a u tom levom oku to crvenilo je ona objasnila kao da imam "penusavi sekret u oku"? Iako nemam niakkvog sekreta da mi curi ili slicno iz ociju. . . Ona mi je dala da uradim bris ociju, nije nadjeno nista, i dala mi floxal kapi koje su kao za bakterije, sto mi je cudno jer na brisu nije nadjeno nista. . . I naravno dala mi je vestacke suze sensivit. . . Ali nij emi bolje nista, ponekad cak osetim toliku vrelinu u ocima kao da imam vatru u njima, vise ne znam sta da radim. . . Razmisljao sam da li da probam sa prokulin kapima. . . Molio bih ko se imalo razume, ili ima predlog sta da ucinim da mi se javi, bio bih zahvalan. . .

    Odgovoreno: 16. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Prosireni krvni sudovi na veznjaci, koje ste opisali kao crvene linije, ne mozete da uklonite sa oka. Oni ce nekada biti izrazeniji (kada je oku potrebna veca kolicina krvi) . Proculin bi mogao malo da ih "smanji", ali bi se oko borilo tako da napravi nove krvne sudove, pa bi steta bila veca od koristi. Rad na racunaru vam stvara dodatne tegobe (kompjuterska bolest ociju) , pa je potrebno da, dok ste na racunaru, cesce trepcete, koristite naocare pri radu i pravite pauze na svakih 45 minuta ili sata rada. Vestacke suze bi vam olaksale tegobe. Posto je bris sterilan nemojte da koristite floxal kapi.