Danas na poslu u toku rada u desno oko upao mi je uzaren metalni "spon" odmah sam oprao oko i kad zavrnem ocni kapak "spona" nema nigde ali me i dalje grebucka? Da li je moguce da je "spon" ispao a ovo sto me sad grebe posledica toga sto je bio vruc pa me je opekao. . . . Unapre zahvalan

    Odgovoreno: 16. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Postoje dve mogucnosti: prvo - da je spon jos uvek u oku, u prelaznoj bori gornjrg kapka, drugo - da je spon ispao, ali da je pri udaru napravio eroziju (ranicu) na roznjaci, koju osecate kao strano telo. Dilemu moze da vam razresi jedino pregled kod oftalmologa, koji je neophodan, da bi se, ili strano telo uklonilo, ili da vam odrede terapiju za eroziju, da ne bi doslo do komplikacija.