Pozdrav, , radi se o djetetu, rodj 1998, pol zensko, dijagnoza - astygmatismus hypermetropicus od, amblyopia od vod sa +2. 0dsph/+1. 0dcyl. Ax 90 st=0. 5 vos 1. 0 s. C. , prima+0, 25dcyl. Ax60st (+sph ne prima) tod n-dig tos n-dig- (normalno od 10 do 21mmhg) motilitet nalaz uredan, ct neg. Bm nalaz na prednjem segmentu oka je miran fou u fizioloskim granicama molio bih vas da mi pojasnite gore navedeno, , radi se o mojoj kcerci, i gdje bi se najbolje bilo obratiti sa ovakvim problemom. . Unaprijed hvala, zivimo na podrucju republike srpske, ,

    Odgovoreno: 14. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Vase dete ima nepravilno zakrivljenu roznjacu uz slabovidost na desnom oku, sto delimicno koriguje cilindricnim staklima u plus dioptriji. Levo oko je u redu kao i svi ostali nalazi. Uz redovno nosenje naocara dobro bi bilo da u toku dana vise sati zatvara levo oko, kako bi podstakla desno da malo popravi vidnu ostrinu. S obzirom na uzrast kasno je da se ukljuci na vezbe u kabinetu za slabovidu decu.