Poštovani, da li mi možete reći koja je moja dioptrija, da li je ona + ili -, na osnovu sledećeg nalaza doktora. Koliko sam uspeo protumačiti, imam astigmatizam, ali ne mogu protumačiti kolika mi je dioptrija. Nosim i naočare ali ne znam ni za njih tačnu dioptriju koja je, pa ako možete da mi kažete, tj. Ako piše u ovom nalazu. Evo nalaza: vod: 0. 2 sa +4. 00/-4. 00 x155 = 0. 9-1. 0 teže vos: 0. 05 bolje sa +3. 00/-4. 00 x20 pp. Mali konvergens ct: konvergens i na gore (sursoadd.) motilitet normalan tod/s: 16/15 mmhg spl. Ou: prednji segment urednog nalaza fou: pno jasno ograničena, rumeno-žuta, u nivou okolne retine. Makula slabijeg refleksa. O. D. Ugasen o. S. Krvni sudovi urednog toka, refleksa i lumena. Periferija b. O. Retina na mestu. Dg.: astigmatismus mixtus o. U. H52 amblyopio gravis o. Sin h54 anisometropio strabismus operata a. A. Xvi th. Optička korekcija ili laserska intervencija excimer -lasek na desnom oku u cilju korigovanja ast.

    Odgovoreno: 14. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Na desnom oku imate hipermetropni astigmatizam (nepravilno zakrivljena roznjaca) od + 4 dioptrije u 65 stepeni. Na levom oku imate mesoviti astigmatizam (na istom oku imate i plus i minus dioptriju) i to u osovini 20 stepeni imate - 1. O, a u 110 stepeni + 3 dioptrije uz izrazenu slabovidost.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #90121

    • Postovani, mozete li mi ovo protumaciti vod: 1. 0 vos: 1. 0 tou: n (dig) sp: ou: b. O fou: pno u nivou okolne retine, jasno kgranicena, macula b. O hvala unapred!