Dobar dan, kazi te mi primetio sam da mi oci suze na vetlost maltene zaplace, imam mnogo crvenih linja na oku kao i jednu sivu liniju na karaju idnog polja (oba oka) ? Zasto? I da li postoje kapi

    Odgovoreno: 14. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Crvene linije koje vidite na beonjaci su prosireni krvni sudovi veznjace i obicno su izrazeniji kod zapaljivih procesa, alergijskih reakcija i sl. Ima lekova koji bi mogli da suze krvne sudove i izbele oko, ali je to mac sa dve ostrice, posto se onda organizam bori tako da stvara nove krvne sudove, kako bi obezbedio vecu kolicinu krvi i odbrambenih materija. Postoje osobe koje jace reaguju na pojacanu svetlost, pa mozete da se zastitite nosenjem suncanih naocara.