Poštovani dr milenoviću, rešili smo problem alergije kod upotrebe sočiva, ispiranjem fiziološkim rastvorom. Hvala vam na tom savetu. Pitala bih vas još može li da se spava sa mesečnim mekim sočivima ili moraju obavezno da se skidaju uveče? Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 04. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Ne znam koja meka sociva koristite, pa ne mogu da vam kazem dali sa njima mozete da spavate. Postoje sociva sa kojima moze da se prespava. Cibina sociva aeroptix aqua mogu da se ne skidaju par dana, a njihova sociva night & day mogu da se nose i do mesec dana bez skidanja, pa se koriste i kao terapeutska sociva kod pojedinih oboljenja roznjace. Bausch&lomb imaju sociva pure vision, sa kojima takodje moze da se prespava. Ipak moj savet vam je da kad god ste u mogucnosti skinete sociva uvece. Tada odmorite oko od sociva, a sociva se osveze u rastvoru za cuvanje. (mozete da spavate u patikama, ali je udobnije ako ih skinete) .