Ćerka ima 12 god. U 6. God uspostavljena dijagnoza myopia, -1, 50 na oba oka. Sad je na -3, 50. Kontrole su redovne. Po preporuci dr uzima tablete difrarel e (vitamin e) sa pauzama od 14 dana i preko leta. Molim vase misljenje da li ta kolicina vitamina e u kontinuiranom unosenju moze imati negativne sporedne efekte? Hvala!

    Odgovoreno: 04. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Unosenje velikih kolicina vitamina e (preko 600 i. J. Dnevno) moze dovesti do krvarenja, otezanog zarastanja rana, nekih metabolickih poremecaja i sl. Kolicina vitamina e u difrarelu je takva da ne morate da se bojite predoziranja.