Pozdrav. Interesuje me da li se kontaktna sociva mogu odrzavati fizioloskim rastvorom? Ili bar ponekad kada nestane tecnosti za odrzavanje? Hvala

    Odgovoreno: 02. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Fizioloski rastvor samo odrzava sociva vlaznim, ali ih ne dezinfikuje. Ukoliko vam nestane rastvor za odrzavanje sociva, mozete sociva drzati u fizioloskom rastvoru, ali ne dugo, posto moze da dodje do inficiranja sociva i prenosenja infekcije na oko.